Blog

“Ahşap Ambalaj” üretimde kullanılan aksesuarlar

Yerel veya ulusal taşıma ve ambalaj sektöründe kullanılan ahşap ambalaj ürünleri bugün ülkemiz ve dünyada yüksek oranda yer alabilmektedir. Taşınacak olan ürün, malzeme vb. ürünlerin varacağa yere sağlam şekilde ulaşmasını sağlayan ambalajlama tercihlerinin başında gelen ahşap ambalaj ürünleri imalat ve üretimi belirli aşamalardan geçmekte ve talebe göre hazırlanmaktadır.
Yerel veya ulusal taşıma ve ambalaj sektöründe kullanılan ahşap ambalaj ürünleri bugün ülkemiz ve dünyada yüksek oranda yer alabilmektedir. Taşınacak olan ürün, malzeme vb. ürünlerin varacağa yere sağlam şekilde ulaşmasını sağlayan ambalajlama tercihlerinin başında gelen ahşap ambalaj ürünleri imalat ve üretimi belirli aşamalardan geçmekte ve talebe göre hazırlanmaktadır. Bu ürünler kullanım şekli ve alanına göre bağzen aksesuar kullanımına ihtiyaç duyarlar. Nedir bu aksesuarlar ; Kilit, menteşe, kulp, köpük sünger, kaplama malzemesi, boya, gövde koruması sağlana metal aksamlar gibi birçok aksesuar kullanılmaktadır.

Kilit ; Farklı kilit tiplerinin kullanıldığı ahşap ambalaj ürünlerinde sıradan sürgülü kilitler kullanıldığı gibi kelebek kilit gibi daha teferruatlı ve çok yönlü kilit tercihleri de yapılabilmektedir. Ahşap sandık ürünlerinde kilit sistemi genelde üst kapakta kullanıldığı gibi bağzen dik kenarların bir tanesinde de kullanılabilmektedir. Bu sayede ahşap sandık açılıp – kapanabilecek bir sisteme dönüşmektedir.

Menteşe ; ahşap ambalaj ürünleri içerisinde farklı sebeplerden dolayı kapak ihtiyacı duyduğunuzda menteşe ve kilit sistemi ile kullanışlı bir kapak ekleyebilirsiniz, menteşe aynı kilit gibi farklı kalite ve ebatlarda kullanılır. Ahşap sandıklarda kullanılan menteşelerin farklılığı üretimi yapılan ahşap ambalaj ürününün boyu, malzemesi ve kullanım şekline göre belirlenip kullanılmasına karar verilir.

Kulp (taşıma kulpu) ; El ile taşınması amaçlanan taşıma çantalarında olduğu gibi özel üretim çantalarda da taşıma kulpu kullanımı söz konusudur. Taşıma kulpları sayesinde bu sandık veya çantalar kolaylıkla taşınabilirler. Taşıma kulpu aksesuarları genelde kalite ve kullanım açısından mümkün olduğu kadar yüksek standartlarda üretilmektedir. Taşıma kulpları plastikten de olabileceği gibi metal olanların çoğunda tutma kısımları plastik kaplıdır.

Haberler , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir