Fuar sandıkları hakkında ve ortak özellikler

Fuar sandıkları, her gün gelişen tanıtım ve reklam sektörünün bir bütününü oluşturan fuarcılık sektörü için vazgeçilmez araçlardır. Bu araçlar fuar dönemi sergilenen ve kullanılan malzemelerin taşınmasında kullanılan sandık, çanta veya benzeri ürünlerdir.

Fuar sandıkları, her gün gelişen tanıtım ve reklam sektörünün bir bütününü oluşturan fuarcılık sektörü için vazgeçilmez araçlardır. Bu araçlar fuar dönemi sergilenen ve kullanılan malzemelerin taşınmasında kullanılan sandık, çanta veya benzeri ürünlerdir. Fuar sandıkları çok çeşitli görünümlerde olabilirler, bu nedenle kalite, kapasite, renk, ölçü gibi öğeler bu ürünlerin maliyetini ve üretim süreçlerini değiştirir.

Fuar sandıklarının birbirlerine benzeme olanağı pek olmasa da ürünlerin üretiminde kullanılan malzeme veya üzerinde kullanılan kilit, menteşe, tekerlek gibi aksesuarlar açısından benzerlik gösterebilirler.

Fuar sandıkları başka yerlerde kullanılabilir mi?
Tabi ki, örneğin sıradan bir fuar sandığını, organizasyonlarda önemli elektronik araç ve gereçleri sağlıklı bir şekilde taşımak isteyen organizasyon firmaları kullanabilirler…
Fuar sandıkları belirli ölçülerde mi olmalı?
Hayır, fuar sandıkları tamamen “custom” özel tasarım diye tabir edilen şekillerde üretilmektedir. Ne var ki aynı amaçla aynı sektörden iki firma da aynı sandığı talep ederse o zaman nerdeyse aynı iki ürün ortaya çıkabilir.

Fuar sandıkları genel ortak özelliklerinden bahsetmek gerekir ise;

1 – Üretim malzemesi genelde “ahşap”, “plastik”, “metal” olmaktadır, bunların arasında en çok kullanılan üretim malzemesi ahşaptır, dış yüzeyi kaplamalı ahşap sandıklar hem şık hem de maddi açıdan daha uygundur.
2 – Aksesuar kullanımı; fuar sandıklarında en sık ve genelde kullanıma sahip aksesuarlar “kilit”, “menteşe”, “iç döşeme içim köpük sünger”, “taşıma kulpu”, “köşe ve kenar metal çıtalar” bunlardır.
3 – Bağzıların da olmayabilir ama fuar sandıklarının genel tercihleri arasında tekerlekler gelir,
4 – Neredeyse hepsinin görsel yönü güçlü, göze de hitap eden ürünlerdir,
5 – Taşıma konusunda başarılı sorunsuz olarak dizayn edilmiş ürünlerdir

Haberler , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir