Hakkımızda

Ahşap Ambalaj Sektöründe hizmet ve ürün kalitesi ile ülkemizde hakettiği yeri alan firmamız hergün gelişen sanayi ve teknoloji standartları ile ürün üretimi yaparak hizmet kalitesini daima daha iyiye getirmek için çalışmaktadır. Dünya ve ülkemizde taşınması zahmetli olan bağzı araçlar için özel standartlarda sandık, ahşap ambalaj ve taşıma sandığı üretimini tamamen kendimiz yapmaktayız. Tüm aşamalarında müşteri memnuniyetini hedef olarak belirleyen firmamız istenilen ürün ve ürün çeşitlerini doğru zaman da en uygun fiyatlar ile imal edebilmektedir, çünkü imalatı kendi bünyemizde yapmaktayız.

Ahşap Ambalaj Üretimi
Ahşap ambalaj denildiğinde akıllara tahta sandık, ahşap kasa gibi ürünler gelmektedir. Ahşap ambalaj sektöründe bilinen birçok ürün çeşidi yer almaktadır. Dünya üzerinde taşıma sanayisinde kullanılan bu ürünler bağzı nedenlerden dolayı belirli kalite ve standartlarda üretilmesi ve bu üretim için gerekli kalite, izin belgelerinin var olması gerekmektedir. Her ebat’ta ve her kalitede ahşap ambalaj ürünleri üretebilen firmamız elde ettiği tecrübe ve bilgi birikimi ile bugün ülkemiz ve yurt dışından birçok firma ile çalışabilmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz

Akasya Ahşap Ambalaj olarak ahşap ve ambalaj konusunda ihtiyaç duyulan birçok hizmeti sağlamaktayız.

 1. Ahşap Ambalaj İmalatı

  Ahşap ambalaj denildiğinde akıllara tahta sandıkahşap kasa gibi ürünler gelmektedir. Ahşap ambalaj sektöründe bilinen birçok ürün çeşidi yer almaktadır. Dünya üzerinde taşıma sanayisinde kullanılan bu ürünler bağzı nedenlerden dolayı belirli kalite ve standartlarda üretilmesi ve bu üretim için gerekli kalite, izin belgelerinin var olması gerekmektedir. Her ebat’ta ve her kalitede ahşap ambalaj ürünleri üretebilen firmamız elde ettiği tecrübe ve bilgi birikimi ile bugün ülkemiz ve yurt dışından birçok firma ile çalışabilmektedir.

 2. Yerinde Ambalajlama

  Ahşap ambalaj ve ambalaj ürünlerine ihtiyaç duyan iş ortaklarımız süreç içerisinde ambalajlama ihtiyacı duymaktadırlar. Ambalajlama ihtiyacı genelde yerinde olmaktadır. Belirtilen kalite standartlarında yapılan ahşap ambalaj ürünlerimiz ambalajlama ihtiyacı duyulan ürünler ile yerinizde profesyonel ekiplerimiz tarafından kusursuz şekilde ambalajlanarak taşınmaya hazır hale getirilebilir. İş ortaklarımız ihtiyaç duyduklarında bizlerden bu konuda hizmet almak için görüşerek ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır.

 3. Ahşap Ambalaj Aksesuarları

  Ahşap ambalaj ürünleri ihtiyaç ve kullanım amacına göre farklı ürünlerden üretilmektedir. Bu üretilen ürünler ihtiyaç duyulduğunda aksesuarlar ile kullanım çeşitliliği kazandırılmaktadır. Ahşap sandık üzerinde kullanılan aksesuarlar; Menteşe, özel kilitler, köşe koruma süngerleri, taşıma tekerleri, özel ayaklar, taşıma kulpları vs… gibi ürünlerdir. Bu ürünler kullanacağınız ahşap sandık ürünü için seçilerek uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede ürün artık daha kullanışlı ve istediğiniz gibi olacaktır.

 4. Palet ve Özel Palet Üretimi

  Palet malzeme sevkiyatında ve ürün taşıma konusunda kullanılan genelde ahşaptan üretilmiş belirli ölçülere sahip taban destek ürünüdür. Paletler genelde ahşaptan taşınacak ürünün ölçü ve ağırlığında göre üretilirler.

  Ahşap Palet çeşitleri ve özel palet üretimi ile sorunsuz şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyoruz.

 5. ISPM-15 Isıl İşlem Uygulaması

  Kereste veya bitmiş mamul olarak fırınlama işlemi sayesinde kurutularak ithalat-ihracat için uygun hale gelme işlemi özetidir. Bu sayede ahşap’da böceklenme, çürüme gibi istenmeyen durumlar görünmez. Fırınlanma işlemi yapılan ahşap yüzeyine damga denilen işaretleme uygulaması yapılır. ISPM-15 Standartları bu işlemler için belirleyici özelliklerdir. İki farklı imalat alanımızda ısıl işlem fırınımız bulunmaktadır (istanbul – akhisar). Türkiye’de iki adet ısıl işlem fırını bulunan tek ahşap firmasıyız.

Vizyonumuz

Akasya Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri olarak, daha verimli çalışma şartları sağlayarak üretim potansiyelini iyileştirmek ve kalite hedeflerinde en yüksek standartları amaçlıyorum. Firma olarak yüksek standartlarda üretim yaparak, müşteri memnuniyetini artırmak adına birçok ARGE çalışması yapmaktayız, yapılan bu çalışmalar sonucunda yükselen hedeflerimiz ve iş potansiyelimiz bizleri daha sorumlu ve çalışkan bir şirket yapmaktadır.

Üretim ve imalat ile ilgili vizyonumuz; üretim ve imalat hedeflenen iş veya projenin zamanında sorunsuz şekilde sevkiyat hattına taşınmasına müteakip müşteriye ulaştırılmasına kadar uzanan bir sürecin en önemli aşamasıdır. Bu süreç kalite politikamız ve iş geliştirme hedeflerimiz doğrultusunda sürekli olarak iyileştirme çalışmaları ile geliştirilmekte ve müşteri memnuniyeti odaklı üretim aşaması planlaması yapılmaktadır. Temel olarak imalat ve üretim aşamasında önem verilen değerler; üretim süresi, üretim ürün kalitesi, üretim planlama ve imalatta hammadde kullanımı olarak önem verdiğimiz maddelerin başında yer alan değerlerdir.

Kalite Vizyonumuz; Kalite politikamız konusunda hedeflerimizi yüksek tutarak sürekli araştırma ve devamında gelen geliştirme işlerimiz hedeflediğimiz kalite standartlarında yapmaya devam ediyoruz. Kalite olarak ürün tedariği, üretim aşaması, depolama, sevkiyat ve teslimat aşamalarında firma kalite politkamızdan ödün vermeden eksiksiz ve sorunsuz tüm çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz

Misyonumuz

Akasya Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri

Firmamızın misyonu; kaliteli ürün imalatı ile birlikte kalite politikasından ödün vermeden müşteri memnuniyetini sağlamak.

Misyonumuzu kısaca maddelere ayırmak gerekir ise;

 • Kaliteden ödün vermeden üretimde iyileştirme çalışmalarının sürekliliğini sğalamak,
 • Müşteri memnuniyetinin vazgeçilmez bir gereklilik olduğunu unutmadan çalışmalarımıza devam etmek,
 • Sürekli bir AR-GE sürecinin işleyişinde bünyemizde yeniliklere yer vermek,
 • İşletme olarak sadece kendi çıkarlarımızı değil sosyal sorumluluklarımızında farkında olmak,
 • Tüketim hammadde oranımız ile en verimli şekilde ürün üretebilmek,
 • Ahşap Ambalaj ürünlerini doğru şekilde tüketicilere sunabilmek
 • İşimizi geliştirirken çalışanlarımızında yeterlilik ve ihtiyaçlarının korunmasını sağlamak,
 • Ülkemiz Türkiye içerisinde iş istihdamı oluşturarak gelişiminde fayda sağlamak,

Yukarıda ki misyonlarımızın yapılarak daha fazlasına ulaşabilmemiz için sürekli yetenekli çalışanlarımız ile faaliyetimize devam ediyoruz…

Ürün Tanıtım

Milestones

Tarihçemiz

Mart, 2019

Yeni bir iş kolu ile yine hizmet çeşitliliğimizi genişleterek ülkemizde talep gören Ahşap Ev üretimi konusunda faaliyet çalışmalarımızı İzmir / Urla da başlatmış bulunuyoruz.

Nisan, 2018

Akhisar üretim tesisimizden sonra, Tokat Kontrplak üretim tesislerimiz de faaliyete başladı. Ürettiğimiz Kontrplak ile kendi hammadde tedariğimizi sağlamayı ve ülkemiz için yeni istihdam oluşturarak iç piyasaya kontrplak sağlamayı hedefliyoruz.

Ocak, 2018

Akhisar tesislerimizi faaliyete geçirdik. Artık Ege bölgesi hizmet verebildiğimiz bölgeler arasında yerini aldı. Genişleme hedeflerimiz devam ediyor, üretim alanında hammadde üretim çalışmalarımız başladı.

Ağustos, 2017

İstanbul lokasyonumuz haricinde Ege bölgesi için düşünülen Akhisar üretim tesislerimizin çalışmalarına başladık. 6 Aylık plan içerisinde tesisin tamamlanması planlanıyor.

March, 2016

Türkiye genelinde hizmet verme misyonumuz gereği daha kurumsal taleplere cevap verebilmek için çalışmalarımızı büyütüp kurumsallaşma hedeflerimize bir adım daha yaklaşıyoruz.

February, 2015

Kurumsallaşma hedeflerimiz ile makine parkuru ve çalışma kalitemiz için belgeleme yatırımları yaptık. Yeni marka ve farklı lokasyonlarda da hizmetlerimize devam ediyoruz.

March, 2015

Sürekli büyüme hedeflerimiz çerçevesinde Akasya Ahşap Ambalaj ismi ile şirketimizi kurarak daha kaliteli hizmet ve ürün sağlama hedeflerimize ilk adımızı atarak yatırımlarımızı yaptık.

May, 2012

Yatırımlar yaparak bünyemizde ki makine ve çalışan sayısını çoğalttık.

March, 2010

Sistem Ahşap Ambalaj olarak ikitelli lokasyonunda faaliyetlerimize başladık.